Oblicz zdolność kredytową

Czym jest ta zdolność kredytowa? Jest to zdolność do spłaty kredytu hipotecznego w oznaczonej wysokości i na określonych warunkach. Obliczając zdolność kredytową dowiemy się, jaką maksymalną kwotę kredytu możemy uzyskać od banku. Na zdolność kredytową mają wpływ, z jednej strony – dochody kredytobiorcy, a z drugiej – comiesięczne zobowiązania.

Zanim rozpoczniemy poszukiwania wymarzonej nieruchomości, powinniśmy dokonać oceny swojej zdolności kredytowej. Często popełnianym błędem jest najpierw szukanie mieszkania, a dopiero później możliwości jego sfinansowania. A następnie okazuje się, że nas na takie mieszkanie po prostu nie stać i musimy zmniejszyć poprzeczkę cenową. A zwykle wtedy już przywiązujemy się do danej nieruchomości i trudno jest nam z niej zrezygnować. Poznając swoją zdolność kredytową, dopasujemy wybór nieruchomości do własnych możliwości finansowych, uwzględniając ewentualne oszczędności, jeśli takowe posiadamy.

Dokładnych informacji odnośnie oceny zdolności kredytowej udzieli Państwu nasz ekspert kredytowy. Proszę wypełnić formularz z prośbą o kontakt.

Skontaktuj się z nami!